نماد اعتماد الکترونیک
تمامي كالاها و خدمات اين سایت، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي باشند و فعاليت هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
گل و گیاه زینتی یاس
 
 جدول مشخصات محصول
 نام محصول:  

بگونی

 نام برند:  
 قیمت عمده:  
 قیمت مصرف کننده:  
  وضعیت:  
 سفارش محصول (اطلاعات بیشتر)
 
 
کد را وارد نمایید

     

بگونی

بگونی

بگونیاها یکی از پرطرفدارترین گیاهان زینتی در بین گلکاران ایران و جهان هستند. تنوع بسیار زیاد در شکل برگ و رنگ گلها و گونه‌های خاص و متفاوت در بین بگونیاها باعث شده‌است که در سطح گسترده‌ای در جهان کاشته و نگهداری شوند. از اولین انواع بگونیاها که وارد ایران شده و گلهای صورتی و برگهای براق چرمی شکل دارد به نام «گل عروس» معروف شده‌است و سایر بگونیاها را هم نوعی از این گیاه برشمرده و عناوین مختلفی متشکل از کلمه عروس به آنها خطاب میکنند. مانند بگونیا پاکلاغی یا عروس پاکلاغی، بگونیا رکس یا عروس رکس، بگونیا پوست ماری یا عروس پوست ماری، بگونیا هندی یا عروس هندی و …
یکی از کارهای جالبی که متخصصات به‌نژادی روی این جنس از گیاهان انجام داده‌اند تولید انوع بگونیاهایی است که دارای گلهای پرپر هستند. در حالی که گیاهان قدیمی گلهای ساده و کم‌پر تولید میکردند این گونه‌های جدید گلهایی با گلبرگهای بیشتر شبیه گل رز تولید میکنند که باعث شده‌است بسیار پرطرفدار باشند. این گونه از بگونیاها گاهی به دلیل داشتن غده یا پیازمانند در محل طوقه گیاه به بگونیا پیازی نیز معروف هستند.

شرکت معظم سینجنتا-گولداسمیت واریته Go-Go‌ را معرفی کرده‌است که گلهای درشت، خوش رنگ و پرپر تولید میکند. سبزینه گیاه بسیار خوشرنگ و جذاب است. ودر باغچه‌کاری گلدان و سبدهای آویز و همچنین به عنوان گیاه خانگی و گلدان پشت پنجره استفاده میشود.
کاشت بذر:
جنس بستر نرم و مرطوب مانند ترکیب کوکوپیت+پیت ماس پیشنهاد میشود. در بگونیاها روی بذر را نمیپوشانند. (بستر را خیس میفرمایید بذر را روی بستر قرار میدهید و مختصری فشار میدهید تا به سطح تماس پیدا بکند. و بذر زیر بستر دفن نمیشود. روی سطح باقی میماند)
pH مطلوب بستر: ۵.۵-۵.۸ و EC زیر ۰.۷
  محصولات مرتبط
گیاه سنبل آبی

گیاه سنبل آبی

طرح های فضای سبز

طرح های فضای سبز

پروژه های فضای سبز

پروژه های فضای سبز

پروژه های فضای سبز

پروژه های فضای سبز

برکه

برکه